Фокусы і эксперыменты

Выстаўка “Фокусы і эксперыменты”

Робаты згуляюць у футбол, а пранізлівая маланка выканае мелодыю – у Гродна пройдзе інтэрактыўная выстава «Фокусы і эксперыменты».

Пранізлівая маланка, асляпляльныя электрычныя разрады, двухметровы робат-трансформер, фокусы і сакрэты сусветных ілюзіяністаў – з 15 жніўня па 1 верасня ў Гродзенскім дзяржаўным музеі гісторыі рэлігіі (вул.Замкавая, 16) пройдзе інтэрактыўная выстава «Фокусы і эксперыменты».

На выставе будуць працаваць тры зоны:

– зона робататэхнікі пазнаёміць гледачоў з займальным светам робатаў. Тут сабраныя робаты згуляюць у футбол, а самы вядомы іх прадстаўнік – двухметровы Бамбелбі – мець зносіны з наведвальнікамі і фатаграфавацца. Прыемным бонусам гэтай зоны будзе віртуальная рэальнасць. Кожны зможа надзець спецыяльныя акуляры дапоўненай рэальнасці і адправіцца ў прыгоды, а ўсе астатнія змогуць назіраць за ім з дапамогай экрана.

– зона фокусаў і ілюзій. Тут раскрыюцца некаторыя сакрэты вядомых фокуснікаў – Дэвіда Каперфільда, Гары Гудзіні і іншых. Фокуснік-гід пакажа картачныя фокусы і іншыя трукі, а самыя цікаўныя гледачы нават змогуць навучыцца некаторым фокусам.

– зона эксперыментаў. Тут вы станеце удзельнікам доследаў і эксперыментаў з катушкай Тэслы, з дапамогай якой зможаце лавіць маланкі рукамі і запальваць лямпы без правадоў. Пранізлівая маланка згуляе вядомую мелодыю.

На выставе будзе пастаянна працаваць гід, які раскажа пра кожны экспанат, правядзе эксперымент і пакажа фокус.

Месца: Музей гісторыі рэлігіі (вул.Замкавая, 16)

Дата: з 15 жніўня па 1 верасня

Час працы: 12.00 – 19.00

Ўваходны квіток:

– 5 руб. (для дзяцей да 5 гадоў бясплатна ў суправаджэнні дарослых)

– група ад 10 чалавек – 4 руб.з чалавека.

Тэлефон касы: 74 48 89, каса працуе да 18.45!