Праздничная программа ко Дню Святого Валентина “Привет, как дела? От знакомства до брака в XVIII-XIX вв.”

13 лютага ў музеі гісторыі рэлігіі прайшоў канцэрт сусветных хітоў ХХ стагоддзя, пясочнае шоу, STAND-UP і інтэрактыўная экскурсія!

Музей гісторыі рэлігіі падрыхтаваў для жыхароў і гасцей горада на святочную праграму да Дня Святога Валянціна.

Нядзельны вечар пачаўся з інтэрактыўнай экскурсіі “Ад знаёмства да шлюбу ў XVIII-XIX стагоддзях”. Наведвальнікам раскажуць пра любоўныя норавы і правілы флірту таго часу. Чаму дама павінна была мець валасы “залатога” колеру? Навошта на балі запрашалі паштальёнаў? Што выкарыстоўвалі замест танальнага крэму? Вы атрымаеце адказы на гэтыя і іншыя пытанні.

У ходзе экскурсіі гасцям прапанавалі:

• вывучыць «мову веера»;
  • паставіць танец па правілах XIX стагоддзі;
  • згуляць у настольныя гульні.

Пасля апускання ў рамантычную эпоху мастак пясочнай анімацыі Вераніка Паплаўская прадставіла гэты від сучаснага мастацтва – магію музыкі, пяску і святла. Гасцей чакала рамантычнае прадстаўленне і майстар-клас па стварэнні пясочнай валянцінкі.

Дзмітрый Станкевіч развеяў сентыментальныя ноткі нядзельнага вечара падчас свайго выступу. Ён прэзентаваў самыя смелыя карыкатуры са старонак газет і часопісаў 1930-ых гадоў.

Праграму завяршыў інструментальны канцэрт, у якім прагучаць сусветныя хіты ў выкананні струннага квартэта IGNIS:

• Frank Sinatra
  • The Beatles
  • Metallica
  • Nirvana
  • Michael Jackson
  • Lady Gaga
  • Sting
  • Bon Jovi

Кінаманаў парадавала нестандартнае выкананне музычных тэм з фільмаў “Пах жанчыны”, “Красуня”, “Ляон”.